niedziela, 17 października, 2021

Wybieramy Sołtysa Roku

Rozpoczynamy piąty plebiscyt tygodnika „Sztafeta” na Sołtysa Roku. Poniżej prezentujemy kandydatów z powiatów niżańskiego i stalowowolskiego.

Który z nich najbardziej zasługuje na miano Sołtysa Roku? O tym zdecydują Czytelnicy „Sztafety”. Osobno przyznamy tytuł Sołtysa Roku w powiecie stalowowolskim, i osobno w niżańskim. Wygra ten, który dostanie najwięcej punktów w głosowaniu.

Swoje głosy można oddawać za pomocą kuponów konkursowych drukowanych na łamach „Sztafety”.

Zwycięzcy plebiscytu w każdym z powiatów otrzymają wartościowe nagrody ufundowane przez Elektrociepłownię Stalowa Wola (voucher o wartości 1000 złotych na zakupy w sklepie budowlanym lub RTV/AGD). Ponadto Sołtys Roku w powiecie niżańskim dostanie bon zakupowy o wartości 1500 złotych ufundowany przez Powiat Niżański, a w powiecie stalowowolskim bon zakupowy o wartości 1000 złotych ufundowany przez Powiat Stalowowolski.

Laureaci drugich i trzecich miejsc otrzymają pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Wydawnictwo Sztafeta.

W każdym z powiatów przewidzieliśmy też nagrodę dla osoby, która głosując na wybranego kandydata za pomocą kuponów, w najciekawszy sposób uzasadni swój wybór.

Pełny regulamin plebiscytu do wglądu w siedzibie redakcji.

Wyniki plebiscytu na Sołtysa Roku zostaną opublikowane 28 października w „Sztafecie” oraz na naszej stronie internetowej.

Patronat nad plebiscytem na Sołtysa Roku objęli: Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny oraz Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz.

Patronem honorowym plebiscytu jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda oraz Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Wybieramy Sołtysa Roku Sztafeta.pl


Kandydaci na Sołtysa Roku Powiatu Stalowowolskiego

Gmina Radomyśl nad Sanem
Antoniów – Zbigniew Lachowski
Chwałowice – Adam Majewski
Dąbrówka Pniowska – Renata Bartochowska
Dąbrowa Rzeczycka – Zofia Kasprowicz
Kępa Rzeczycka – Jadwiga Socha
Łążek Chwałowski – Renata Wojewoda
Musików – Eugeniusz Żak
Nowiny – Sylwester Polanowski
Orzechów – Wanda Pawełkiewicz
Pniów – Bogdan Oszust
Radomyśl – Tadeusz Jędrzejewski
Rzeczyca Długa – Ewelina Frąg
Rzeczyca Okrągła – Justyna Mazur
Witkowice – Janusz Dyl
Wola Rzeczycka – Krzysztof Sioda
Żabno – Bolesław Puka

Gmina Zaklików
Antoniówka – Stanisław Motyka
Dąbrowa – Mirosław Klimecki
Gielnia – Bożena Wójcik
Goliszowiec – Maria Czerwińska
Irena – Marek Babicz
Józefów – Teresa Drzewny
Karkówka – Małgorzata Kulpa
Łążek – Ryszard Szubiga
Łysaków – Mariusz Moskal
Łysaków Kolonia – Renata Łosek
Nowe Baraki – Józef Bodnar
Stare Baraki – Lech Kawęcki
Zaklików – Jan Żelazny
Zdziechowice Drugie – Antoni Czajka
Zdziechowice Pierwsze – Jan Czajka

Gmina Bojanów
Ruda – Stanisław Adamus
Kołodzieje – Andrzej Bartman
Przyszów – Teresa Tonderys
Maziarnia – Zbigniew Serafin
Laski – Dariusz Marut
Kozły-Załęże – Marian Tatara
Korabina – Piotr Delekta
Gwoździec – Ewelina Piskorowska
Cisów Las – Józef Puzio
Burdze – Wiesław Bałka
Bojanów za Rzeką – Sławomir Sudoł
Bojanów – Zygmunt Kotwica
Stany – Jan Kudłacik

Gmina Pysznica
Pysznica – Janusz Bąk
Jastkowice – Czesław Pyz
Kłyżów – Piotr Pelic
Krzaki-Słomiana – Stanisław Kłyza
Brandwica – Krzysztof Faraś
Olszowiec – Jakub Kapuściński
Studzieniec – Mirosław Kata
Sudoły – Tomasz Oprych
Chłopska Wola – Krzysztof Skrzypek
Bąków – Dorota Zięba

Gmina Zaleszany
Agatówka – Jacenty Paterek
Dzierdziówka – Grzegorz Garanty
Kępie Zaleszańskie – Justyna Jurek
Kotowa Wola – Józef Dul
Majdan Zbydniowski – Andrzej Krawczyk
Motycze Szlacheckie – Agnieszka Mazur
Obojna – Waldemar Gimpel
Pilchów – Jan Latawiec
Skowierzyn – Jan Wawryk
Turbia – Magdalena Górak
Wólka Turebska – Krzysztof Latawiec
Zaleszany – Mateusz Środek


Kandydaci na Sołtysa Roku Powiatu Niżańskiego

Gmina Nisko
Kończyce – Jan Nykiel
Nowa Wieś – Mariusz Juśko
Nowosielec – Grzegorz Bednarz
Racławice – Piotr Pachla
Wolina – Danuta Wytrzęś
Zarzecze – Stanisław Pliszka

Gmina Jeżowe
Jeżowe Centrum – Tomasz Kozak
Jeżowe Podgórze – Józef Głuszak
Jeżowe Zagościniec – Kazimierz Krzyś 
Jeżowe Kameralne – Krzysztof Socha
Jeżowe Zaborczyny – Henryk Tomczyk
Sibigi – Paulina Puchalska
Groble – Barbara Fusiek
Krzywdy – Henryk Cyrana
Jata – Jan Sudoł 
Sójkowa – Tomasz Fila
Zalesie – Zdzisław Nowak
Cholewiana Góra – Małgorzata Sudoł
Nowy Nart – Szczepan Kopeć
Stary Nart – Józefa Sasiela
Pogorzałka – Anna Błądek

Gmina Rudnik nad Sanem
Przędzel – Bożena Małek
Przędzel Kolonia – Franciszek Szwedo
Kopki – Zenon Słoniec
Chałupki – Zofia Wójcik

Gmina Jarocin
Domostawa – Dorota Szczepanek
Golce – Anna Momot
Jarocin – Tomasz Szczębara
Katy – Jan Skiba
Kutyły – Ludwik Kuziora
Majdan Golczański – Paweł Domaradzki
Mostki – Dorota Mińko
Szwedy – Iwona Smutek
Szyperki – Janusz Podpora
Zdziary – Lucyna Mazur

Gmina Ulanów
Bieliniec – Ewa Głaz
Bieliny – Katarzyna Kowalska-Mroczek
Borki – Józef Grabowski 
Bukowina – Andrzej Bieńko
Dąbrowica – Elżbieta Budzińska-Kozak
Dąbrówka – Jolanta Chmielowiec
Glinianka – Joanna Poźniak 
Huta Deręgowska – Krzysztof Grzybowski 
Kurzyna Mała – Zofia Andrasik
Kurzyna Średnia – Agnieszka Budzyńska 
Kurzyna Wielka – Franciszek Frączek
Wólka Bielińska – Barbara Maciocha

Gmina Harasiuki
Banachy – Jan Banach
Derylaki – Wiesław Podpora
Gózd – Paweł Sokal
Harasiuki – Janusz Piętak
Hucisko – Marek Sarzyński
Huta Krzeszowska – Sławomir Ostrowski
Huta Nowa – Józef Siembida
Huta Podgórna – Julian Łata
Huta Stara – Artur Koziara
Krzeszów Górny – Mieczysława Sadło
Kusze – Krystian Żołędź
Maziarnia – Jan Siębida
Nowa Wieś – Tomasz Ożga
Półsieraków – Agnieszka Choda
Rogóźnia – Józef Cudziło
Ryczki – Mariusz Sawa
Sieraków – Jan Pieczonka
Szeliga – Ewa Czernik
Wólka – Waldemar Harasiuk
Łazory – Anna Ryczko
Żuk Nowy – Maria Sowa
Żuk Stary – Paulina Wdowia

Gmina Krzeszów
Bystre – Zbigniew Jajak
Kamionka Dolna – Marcin Serafin
Kamionka Górna – Czesław Paradka
Koziarnia I – Erwina Duch
Koziarnia II – Ewa Reichert
Krzeszów – Bożena Nowak
Krzeszów Dolny – Józef Schiffer
Kustrawa – Leszek Dechnik
Podolszynka Ordynacka – Luiza Samko
Podolszynka Plebańska – Jolanta Roczniak
Sigiełki – Regina Łebko
Łazów – Mirosław Rogowski

POLECANE

PROPONOWANE