Rada Miejska w Leżajsku na sesjach z 27 października oraz 13 listopada podjęła cały szereg uchwał nadających nowym lub istniejącym ulicom, rondom i skwerowi nazwy. Wszystkie uchwały wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego, a ich wykonanie powierzone zostało Burmistrzowi Leżajska.
Nowa ulica powstała na południe od ulicy Podzwierzyniec, a wniosek o przygotowanie uchwały w zakresie nadania jej nazwy Tadeusza Nizińskiego złożyła Doraźna Komisja ds. nazewnictwa ulic i placów mieście Leżajsk. Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska majora piechoty Wojska Polskiego oraz ostatniego Burmistrza Leżajska okresu międzywojennego 1934-1939, rozstrzelanego podczas pacyfikacji 28 maja 1943 w Leżajsku.
Inną ulica położona na południe od ulicy Podzwierzyniec, która doczekała się patrona jest ulica Stanisława Gduli – jednego z najbardziej znaczących nauczycieli w historii leżajskiej oświaty.
W tym rejonie Leżajska znajduje się jeszcze jedna ulica, która zyskała patrona. Tym razem w osobie ks. Jana Dudziaka. Odznaczony orderem Virtuti Militari Ks. Jan Dudziak był w latach 1944-53 katecheta w leżajskim liceum. Nauczał także filozofii, łaciny i propedeutyki, piastował także stanowisko kierownika szkolnej bursy.
Jedynym niezwiązanym bezpośrednio z Leżajskiem patronem ulicy został Marszałek Józef Piłsudski. Jego imię będzie nosił odcinek obwodnicy od granicy administracyjnej miasta Leżajska z gminą Leżajsk- wieś Giedlarowa do granicy administracyjnej miasta z gminą Nowa Sarzyna- wieś Jelna.
Natomiast istniejącemu od dawna w rynku skwerowi nadano imię ks. Stanisława Lubasa. Tego rodzaju uchwała miała upamiętnić osobę Księdza Stanisława Lubasa – dawnego katechetę Gimnazjum w Leżajsku, wybitnego pedagoga i zasłużonego kapłana.
W związku z oddaniem do Użytku obwodnicy Leżajska w jej biegu powstały ronda, które również wymagały nadania stosownych nazw. Rondo Józefa Barana Chrząszczyńskiego usytuowane jest na skrzyżowaniu obwodnicy miasta Leżajska (nazwanej imieniem marszałka Piłsudskiego) z ulica Tomasza Michałka.
O nadanie nazw pozostałym dwóm rondom wniosek złożył leżajski klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w osobie jego prezesa Eugeniusza Matkowskiego. Pierwsze z nich to Rondo Orląt Lwowskich, które jest usytuowane przy obwodnicy miasta Leżajska u wylotu ulicy Warszawskiej.
Natomiast Rondo Bohaterów Zadwórza usytuowane jest przy obwodnicy Leżajska u wylotu ulicy Stanisława Boronia. Nadanie tej nazwy ma na celu upamiętnienie bitwy pod Zadwórzem z 17 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.