[ZDJĘCIA] Wczoraj, 9 października w niżańskim wydziale zamiejscowym Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się inauguracja szóstego roku akademickiego. Udział w niej wzięli nie tylko studenci, wykładowcy i władze uczelni, ale także niżańscy samorządowcy.
W trakcie uroczystości studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie i odebrali indeksy studenckie. – Korzystajcie z tego, że możecie podjąć naukę. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, kiedy ma się obowiązki zawodowe. Dlatego jest to z jednej strony trud, a z drugiej wyzwanie. Potraktujcie ten czas, jako sposób na przeżycie pewnej przygody, pogłębiając swoją wiedzę – zwrócił się do studentów rektor uczelni generał Jacek Pomiankiewicz.
Ważnym punktem inauguracji było przekazanie władzy w niżańskim wydziale uczelni. Ster po Antonim Piędlu przejęła Marta Powęska. – Antoni Piędel to ojciec tego wydziału. Prowadził ten wydział ojcowską ręką wobec studentów i naszej kadry. Wszystko to, co działo się tutaj jest jego zasługą. Chcę za to wszystko podziękować – mówił o byłym dziekanie gen. Pomiankiewicz.
Więcej przeczytasz w najbliższym papierowym wydaniu “Sztafety”.