[ZDJĘCIA] Zaśpiewali kolędy i życzyli sobie przede wszystkim zdrowia. Tak członkowie niżańskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów rozpoczęli spotkanie podsumowujące ubiegłoroczną działalność. 21 stycznia w świetlicy PSS Społem w Nisku seniorów odwiedzili także zaprzyjaźnieni z nimi niżańscy współpracownicy, delegaci z Urzędu Miasta i Gminy w Nisku, Starostwa Powiatowego, Niżańskiego Centrum Kultury “Sokół”, Niżańskiego Centrum Rozwoju, a także jednego z niżańskich banków.
Miniony rok był dla niżańskich emerytów i rencistów szczególnie pracowity. Wszystko za sprawą otrzymania nowej siedziby, w której seniorzy spotykają się w każdą środę miesiąca. Od marca 2015 roku miejsce ich spotkań mieści się przy ulicy 3 Maja w Nisku. – W czasie przeprowadzki okazało się, że nasi członkowie są niezastąpieni w sytuacjach, gdy trzeba działać wspólnie. Cieszymy się, że po długiej wędrówce i wielu przeprowadzkach, dzięki wysiłkom burmistrza Juliana Ozimka, otrzymaliśmy nowy lokal. Jesteśmy wdzięczni również staroście niżańskiemu Robertowi Bednarzowi i wszystkim, którzy nie szczędząc swojego czasu, przyczynili się do naszej działalności. Wszystkim życzymy zdrowia i szczęścia w realizacji swoich pasji, marzeń zawodowych i osobistych – mówi szefowa niżańskiego koła PZERiI Władysława Krasny.
Terenowe Koło w Nisku działa już od 2001 roku. Zadaniem jego członków jest, aby poprzez udział we wspólnych wycieczkach, spotkaniach i warsztatach, rozwijać aktywność osób starszych i dbać o ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Niżańscy seniorzy są tego prawdziwym przykładem. W ubiegłym roku wzięli udział między innymi w zajęciach komputerowych, a pod okiem fachowca uczyli się warsztatu teatralnego. Poznali również sekrety zdrowego odżywiania i wzięli udział w kursie pierwszej pomocy. Emeryci spotykają się systematycznie także na próbach chóru. Ponadto prowadzą własny kabaret oraz kącik recytatorski.