[ZDJĘCIA] 100 dzieci w wieku przedszkolnym oraz 43 w wieku od 5 miesięcy do 3 lat znajdzie miejsce w nowoczesnym kompleksie żłobkowo-przedszkolnym, który w minioną sobotę, 11 sierpnia, uroczyście otwarto w Rudniku nad Sanem. Budowa przedszkola i żłobka kosztowała przeszło 6 milionów 635 tysięcy złotych, część z tych środków przeznaczono na najnowocześniejsze wyposażenie oraz zajęcia dodatkowe dla dzieci.
Przedszkole Miejskie i Żłobek Miejski to nowoczesny kompleks, który powstał w miejscu starego przedszkola przy ulicy Mickiewicza. Stare przedszkole, wybudowane w systemie kanadyjskim, służyło mieszkańcom gminy Rudnik nad Sanem 39 lat.
Rozmowy dotyczące budowy nowego przedszkola toczyły się w Rudniku od lat. Pierwsze spotkanie robocze w rudnickim magistracie dotyczące budowy nowej placówki odbyło się w lutym 2015 roku. To wówczas zapadła decyzja, że nowy obiekt powstanie.
– W 2014 roku sprawa przedszkola została postawiona ostro, nowe przedszkole musi powstać. Odpowiedziałem, że powstanie. Że powstanie, ale ze żłobkiem – mówił podczas otwarcia placówki burmistrz Waldemar Grochowski. – Pierwsze spotkanie w sprawie przedszkola odbyłem z moimi pracownikami 16 lutego 2015 roku. Przypominam tą datę, by pokazać cały cykl budowlany, od początku 2015 roku aż do dzisiaj. Dziś uroczyście kończymy etap budowy przedszkola ze żłobkiem. Nadszedł czas, aby nasze dzieci zaczęły uczęszczać do obiektu na miarę naszych czasów. Obiekt zapewnia pobyt w przedszkolu 100 dzieci w czterech oddziałach i do 43 maluchom w żłobku w dwóch salach. Jest przyjazny dzieciom, rodzicom, nauczycielom, opiekunom i pracownikom.
Jak podkreślał rudnicki burmistrz, oddany do użytku kompleks przedszkolno-żłobkowy jest jednym z najnowocześniejszych na Podkarpaciu. Jest wyposażony w najnowsze instalacje np. nawiewu świeżego powietrza, wywiewu zużytego powietrza i klimatyzację. W salach żłobka znajdują się urządzenia do oczyszczania powietrza.
– Zainstalowano w nim najnowocześniejszy, pierwszy w powiecie, system automatycznego powiadamiania o niebezpieczeństwie: SAP. Obiekt jest wyposażony w monitoring wewnątrz i na zewnątrz. System domofonowy w każdej sali zabezpiecza przed wejściem do obiektu osób niepowołanych i ułatwia komunikację rodziców z nauczycielami – zapewniał Waldemar Grochowski.
O wysokim standardzie obiektu świadczy też wyposażenie sal, w których znalazły się nowoczesne zabawki i pomoce naukowe, w tym dwie najnowszej generacji tablice interaktywne oraz trzy podłogi aktywne. Wokół kompleksu znajdują się trzy place zabaw z dużą ilością zamontowanych na nich zabawek. Warto dodać, że każda z sal ma własny węzeł sanitarny oraz osobne wyjście na podwórko.
Więcej w czwartek w papierowym wydaniu “Sztafety”
One Comment
mon
Gratulacje. Szkoda, że nie w technologii energooszczędnej np. Przedszkole modułowe