3.5 / 5
Stalowa Wola 31 lipca 2025

Idzie, idzie Podbeskidzie! W piątek widzimy się na Hutniczej!

Przed nami pierwszy w tym sezonie w Stalowej Woli mecz ligowy Stali Stalowa Wola. „Zielono-czarni” podejmą w piątek, 1 sierpnia Podbeskidzie Bielsko-Biała (godz. 19.30). Będzie to jedenaste ligowe spotkanie tych drużyn, pierwsze w II lidze - wszystkie wcześniejsze rozgrywane były na zapleczu Ekstraklasy.

REKLAMA

Po raz pierwszy „górale” byli przeciwnikiem Stali w sezonie 2002/03. Mecz rozgrywany w Stalowej Woli zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1 (Zegarek 15, Sobczak 86 - Żukowski 31). Na wyjeździe Stal przegrała wiosną 0:2 (Woźniak 26, Wieprzęć - 69 samob.).Na kolejne starcie trzeba było poczekać do sezonu 2006/07, po awansie „Stalówki” do I ligi. W meczu 1. kolejki rozgrywanym na stadionie w Gorzycach Stal wygrała 3:1 (Gęśla 26, Łuczyk 44, Maciorowski 62 - z rzutu karnego). Goście już od 5. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla ich bramkarza Łukasza Merdy. W rewanżu padł bezbramkowy remis.Kilka miesięcy później, jesienią 2007 roku, Podbeskidzie wywiozło komplet punktów z Hutniczej. Stal przegrała 0:3 (Kołodziej 4, Koman 28, Sacha 89), a w Bielsku-Białej wygrała 1:0 (Pałkus 3). W tym spotkaniu, w 6. minucie Krzysztof Trela nie wykorzystał rzutu karnego, a chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Podbeskidzia, Sławomir Cienciała.W sezonie 2008/09 obydwa mecze zakończyły się zwycięstwami drużyny z Bielska-Białej. W Stalowej Woli wygrała 2:1 (Matuś 30, Matusiak 81 - Salami 4), a w domu 3:0 (Cienciała 36, Matawu 67, Chrapek 87).

Ostatnim sezonem, w którym obydwa zespoły walczyły ze sobą o ligowe punkty był sezon 2009/10. W Stalowej Woli Podbeskidzie wygrało 4:2 (Mihałovskyi 3, Trela 28 - Kołodziej 45, 65 - karny, Patejuk 70, Świerblewski 78), a w Bielsku-Białej był remis 2:2 (Patejuk 70, Kołodziej 83 - Treściński 16, Wasilewski 79).Bilans dotychczasowych spotkań Stali z Podbeskidziem to 5 porażek, 2 remisy i 3 zwycięstwa. Bilans bramkowy 11:18.

Na inaugurację sezonu 2025/26 Podbeskidzie przegrało u siebie z Sandecją 1:3. Jedynego gola strzelił dla gospodarzy Maksymilian Sitek, który po roku gry w ŁKS Łódź wrócił do Podbeskidzia. Ponad godzinę gry zaliczył w tym meczu były napastnik „Stalówki”, najlepszy strzelec Podbeskidzia w ubiegłym sezonie (8 goli), Lucjan Klisiewicz.

Przed piątkowym meczem, od godziny 17.30 zostanie uruchomiona Strefa Młodego Kibica (dmuchańce, malowanie twarzy, loteriada, popcorn i wiele innych atrakcji dla najmłodszych) i Strefa Dorosłego Kibica (m.in. grill i piwko).

Sędzią meczu Stal - Podbeskidzie będzie Arkadiusz Nestorowicz z Białej Podlaskiej. Po raz ostatni poprowadził mecz z udziałem naszej drużyny przed 4 czterema laty, w 3 lidze w Radzyniu Podlaskim. Stal przegrała z Orlętami 3:4.

Oceń artykuł: 
Aktualna ocena:  3.5

Udostępnij artykuł:

Oceń artykuł: 
Aktualna ocena:  3.5

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Wpisz nazwę użytkownika
Wpisz treść wiadomości
REKLAMA
logo logo

Sztafeta w nowej odsłonie – szybkie newsy, lokalne historie i wszystko, czym żyje Stalowa. Zawsze na bieżąco, zawsze po sąsiedzku.

Mieięcznik Sztafeta

Dołącz do stałych czytelników

Kliknij i dowiedz się jak możesz zamówić stałą prenumeratę naszej gazety!

Zamów prenumeratę

Wydawnictwo Sztafeta Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 25A/1010
37-450 Stalowa Wola

15 810 94 00 (Redakcja)

redakcja@sztafeta.pl

Twój koszyk

{{ formatPrice(item.price) }} zł
Suma: {{cart.total}} {{cart.currency=='PLN'?'zł':''}}
Realizuj zamówienie
Nie masz żadnych produktów w koszyku. Przejdź do sklepu