Funkcjonariusze podkreślają, że całe zdarzenia miały miejsce w krótkim czasie - niespełna dwóch godzin. Każdy z zatrzymanych jechał o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają przepisy w terenie zabudowanym.
Najpoważniejsze wykroczenie odnotowano w miejscowości Rogóźnia, gdzie 34-letni mieszkaniec Raniżów kierujący Mercedesem poruszał się z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.
Do kolejnego zatrzymania doszło w Krzeszowie. 31-letni mieszkaniec Biłgoraja kierujący Saabem jechał tam z prędkością 113 km/h w obszarze zabudowanym. Również w tym przypadku nałożono mandat w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.
Trzeci kierowca, 21-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, został zatrzymany w Wólce. Prowadząc BMW, osiągnął prędkość 111 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych.
Czwarty przypadek odnotowano w Kusze, gdzie 40-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj kierujący Audi jechał z prędkością 109 km/h. Został ukarany mandatem 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.
Wszyscy kierujący stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów na okres trzech miesięcy.
Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, przypominając, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków.
Komentarze