[ZDJĘCIA] W minioną niedzielę, 6 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem świętowano jubileusz rozpoczęcia budowy Domu Oświatowego, czyli właśnie obecnego MOK. Na scenie domu kultury zaprezentowali się podopieczni placówki, którzy dali wspaniałe taneczne show .Nie zabrakło też wspomnień, którym podzieliła się m.in. Krystyna Wójcik od 27 lat związana z placówką.
– Z 37 lat pracy zawodowej 27 lat spędziłam w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem, którym zarządzam od 24 lat. To piękny czas. Znam problemy tego domu kultury, śmiem mówić o ludziach, którzy tu pracowali za mojej kadencji, o dorobku artystycznym. Od samego początku, kiedy tylko przyszłam tu do pracy, poprosiłam dyrektora Wiesława Olko o możliwość prowadzenia kroniki. Odpowiedział „pani Krysiu, tydzień pani pracuje i kronikę chce pani zakładać?”. Dziś mamy osiem opasłych tomów kronik. Wszystkie są w domu kultury. Utrwalaliśmy wszystko to, co działo się tu w domu kultury. To co działo się na scenie i w holach, ludzi, którzy występowali, którzy tu pracowali, instytucje, które brały udział w życiu artystycznym i kulturalnym. Dlaczego urządzamy takie uroczystości, dlaczego chcemy pamiętać o tym co było? Bo naród który nie pamięta o swojej historii nie jest wart tego by godnie, dobrze żyć. Musimy zadbać o to, by to co najpiękniejsze, dobre, zostało utrwalone. 85 lat temu ktoś pomyślał o tym, żeby zostawić pamiątkę dla potomnych, pamiątkę publiczną Dom Oświatowy – wspominała Krystyna Wójcik.
Oprócz jubileuszu Domu Oświatowego w minioną niedzielę świętowano także 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji koncert polskich pieśni patriotycznych, a w dalszej części utworów rozrywkowych dali Piotr Szpara, Szymon Jędruch oraz Tomasz Dziwisz.