W piątek, 7 czerwca na zalewie w Zaklikowie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o puchar przewodniczącego krajowej sekcji przemysłu zbrojeniowego NSZZ „Solidarność”. Rozgrywane były już po raz 15.
W tym roku organizacja zawodów została przyznana Hucie Stalowa Wola. Łowisko przygotowało Koło nr 10 PZW w Zaklikowie. W obecnej edycji wzięła udział rekordowa liczba 10 drużyn, a każda z nich składała się z 4 zawodników. Zawody w wędkowaniu trwały 4 godziny. Po upływie wyznaczonego czasu sędziowie zważyli wszystkie okazy złowione przez zawodników.
Wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Sebastian Kluziński z Huty Stalowa Wola, drugie Waldemar Bis również z Huty Stalowa Wola, a trzecie Marcin Pietrzyk z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy. W każdym z poszczególnych sektorów, w których łowili zawodnicy również wyłoniono zwycięzców. W sektorze A zwyciężył Sebastian Kluziński z Huty Stalowa Wola, w sektorze B Tomasz Klimontowski z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy, w sektorze C Waldemar Bis z Huty Stalowa Wola, a w sektorze D Marcin Pietrzyk z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy. W kategorii indywidualnej zwyciężył Sebastian Kluziński ze stalowowolskiej Huty, na drugim miejscu uplasował się Waldemar Bis także z Huty Stalowa Wola, a trzecie miejsce na podium zajął Marcin Pietrzyk z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy. Największą rybę podczas zawodów złowił Paweł Leszek z Przemysłowego Centrum Optoelektroniki z Warszawy. Okaz ważył 1360 gram.
– Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, a burmistrz Dariusz Toczyski ufundował okolicznościowe albumy o Zaklikowie. Chciałbym podkreślić, że rozmawiając z uczestnikami, którzy tu wędkowali bardzo chwalą sobie to miejsce i ten zbiornik. Pogoda nam dopisała a całe zawody zaliczamy do udanych – powiedział Sztafecie Witold Sieczkoś przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola.