Gminy powiatu stalowowolskiego podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku zorganizowały obchody Narodowego Święta Niepodległości. Były msze święte w intencji Ojczyzny, uroczyste przemarsze, składanie kwiatów przy pomnikach i miejscach pamięci o naszych bohaterach oraz okolicznościowe programy artystyczne.
Narodowe Święto Niepodległości w gminie Radomyśl nad Sanem obchodzone było przez trzy dni. Zapalono znicze i złożono kwiaty w miejscach pamięci. 11 listopada po mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu w asyście radomyskiej Orkiestry Dętej nastąpił uroczysty przemarsz na Mały Rynek pod pomnik „Poległych i zaginionych w czasie wojny światowej w 1914-1918 z Radomyśla”, następnie na Duży Rynek pod pomnik Legionistów. Było też III Ognisko Patriotyzmu w Woli Rzeczyckiej na placu parafialnym. Nie zabrakło również okolicznościowej akademii szkolnej.
W gminie Bojanów uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę. Później przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie wystąpili: chór Lasowiacy Miejskiego Domu Kultury w Stalowej, Kapela Ludowa Stanowianki oraz Łęgowianie. Był też pokaz laserów.
W gminie Pysznica świętowano przez dwa dni. 10 listopada odbyła się msza święta i uroczysta wieczornica w Kłyżowie. 11 listopada świętowano w Pysznicy. Była msza święta za Ojczyznę, przemarsz i uroczyste podniesienie flagi przy pomniku św. Floriana. Następnie przyszedł czas na wspólne śpiewanie przy ognisku na placu przy domu kultury w Pysznicy.
W Zaleszanach obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zaklikowie rozpoczęły się od uroczystego przemarszu spod budynku Gminnego Ośrodka Kultury, pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie składano kwiaty i zaprezentowano program artystyczny. Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliła obecność licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych oraz warta honorowa pełniona przez harcerzy. 11 listopada odprawiona została msza święta za Ojczyznę. Wieczorem miała miejsce V Watra Niepodległościowa – wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy harcerskim ognisku na rynku w Zaklikowie. W watrze udział wzięła również Kawaleria Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24. Pułku Ułanów z Kraśnika, przygotowali oni krótką inscenizację z rekonstrukcją bitwy pod Komarowem oraz pokaz musztry kawaleryjskiej.