Już po raz drugi Stalowa Wola gościła Orkiestrę, Zespół estradowy i Balet Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 27 stycznia w Bazylice Konkatedralnej odbyło się więc kolędowanie na żołnierską nutę.
Kolędy śpiewa się w trakcie Wigilii, w dzień Bożego Narodzenia, podczas nabożeństw kościelnych w tym okresie, na jasełkach i świątecznych spotkaniach rodzinnych. Organizowane są też liczne koncerty. Przez cały styczeń w Stalowej Woli mogliśmy uczestniczyć w wielu takich koncertach. Jednym z nich był występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który w swoim repertuarze ma również kolędy i pastorałki.
Zgromadzeni mieszkańcy, a było ich naprawdę wielu, usłyszeli utwory w klasycznym opracowaniu na orkiestrę, chór i solistów. W części słownej przypomniano również jak żołnierze polscy od czasu odzyskania niepodległości, często w warunkach wojennych, obchodzili Boże Narodzenie i pielęgnowali tradycje z nim związane.
Koncert był wzruszający, pełen wrażeń artystycznych, muzycznych oraz duchowych. Wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i każdy widz był zadowolony.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych.
Koncert w Stalowej Woli odbył się pod patronatem prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja, szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku ppłk Dariusza Brzeżawskiego oraz proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli Edwarda Madeja.