Gminne Centrum Kultury w Harasiukach zaprasza do udziału w “Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek 2023”. Konkurs ten odbędzie się 27 stycznia o godzinie 16 w sali widowiskowej GCK w Harasiukach. Chęć uczestnictwa można zgłaszać do 24 stycznia.
Celem konkursu jest zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, prezentacja dawnych i współczesnych kolęd i pastorałek, stworzenie uczestnikom możliwości do zaprezentowania różnorodnego repertuaru kolędowego, w tym własnej twórczości, możliwość wymiany artystycznych doświadczeń i pielęgnowanie tradycji związanych ze staropolskim zwyczajem kolędowania.
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Harasiuki. Udział w nim mogą wziąć wyłącznie soliści, którzy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe – klasa I, II, III, klasa IV, V, VI oraz klasa VII i VIII.
Uczestnicy konkursu przygotowują jedną kolędę lub pastorałkę w opracowaniu wokalnym i dowolnej interpretacji.
Podkład muzyczny powinien być zarejestrowany na płycie CD lub innym nośniku w MP3 lub Audio (tytuł utworu, imię i nazwisko uczestnika, szkoła, kategoria wiekowa.
Zgłoszenie, czyli wypełnioną kartę wraz z oświadczeniem RODO, należy dostarczyć w terminie do 24 stycznia 2023r. do GCK w Harasiuk
Ponadto podczas konkursu zostaną rozdane nagrody w konkursie plastycznym “Ozdoba choinkowa”.
Szczegółowe informacje na www.gckharasiuki.pl.
(lg)