Właśnie wystartowała strona internetowa www.klasterlasowiacki.pl. Można tu znaleźć informacje, dokumenty, zdjęcia i aktualne wiadomości o działaniach Klastra Lasowiackiego.
Na stronie internetowej znalazły się informacje o członkach Klastra Lasowiackiego, o tym, jak działa, jaka jest jego struktura i jak można do niego dołączyć, a także wieści o działaniach Klastrowiczów. Strona także umożliwia kontakt z odbiorcami, udostępniono tutaj dokumenty rekrutacyjne, regulamin, itp.
Obecnie Klaster to ponad 40 podmiotów działających w bardzo różnych branżach. Działają wspólnie od czerwca zeszłego roku i od tamtej pory udało się zrealizować kilka ciekawych inicjatyw, prezentacji, wydarzeń kulturalnych oraz szkoleń. Członkowie Klastra także podejmują wiele inicjatyw samodzielnie, rozwijają ofertę, są aktywni i kreatywni, dlatego pojawiła się konieczność zebrania wszystkich tych działań oraz najważniejszych informacji
o inicjatywie.
– Coraz częściej też pojawiają się pytania o to, jak dołączyć do Klastra, czy o to, co robimy – tłumaczy Katarzyna Januszczak, koordynatorka projektu. – Nasz fanpage na Facebooku okazał się niewystarczający, dlatego strona internetowa będzie uporządkowaniem wszystkich informacji o nas i ułatwi kontakt z odbiorcami oraz potencjalnymi członkami. Ponadto dla naszych Klastrowiczów to będzie forma promocji ich działalności. W przyszłości będzie to też baza wartościowych informacji o kulturze lasowickiej, literaturze, czy historii naszego regionu.
Przypomnijmy, że Klaster Lasowiacki skupia regionalnych przedsiębiorców, instytucje, rękodzielników, środowisko naukowe i artystyczne, a także samorządy planujące swą obecną, bądź przyszłą działalność oprzeć na dziedzictwie pozostawionym nam przez dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Dlatego, jak piszą jego członkowie: łączą się,
by wspólnie budować przyszłość naszego regionu i swoją własną, stworzyć ciekawą ofertę turystyczną i kulturalną, rozwijać własne przedsiębiorstwa.
Do Klastra można dołączyć w każdym momencie! Jego społeczność jest otwarta na nowe osoby, podmioty, organizacje, którym bliskie jest dziedzictwo kulturowe Lasowiaków.