Stalowowolski magistrat szuka wykonawcy, który opracuje program funkcjonalno-użytkowy dotyczący rozbudowy i przebudowy dróg gminnych Al. Jana Pawła II – droga osiedlowa, ul. Wyszyńskiego i – ul. Partyzantów. Oferty w postępowaniu można składać do 28 grudnia.
Miasto Stalowa Wola robi kolejne podejście do tematu przebudowy ciągu ulic Jana Pawła – droga osiedlowa, Wyszyńskiego i Partyzantów. Po tym jak nie udało się wyłonić wykonawcy w przetargach na projekt techniczny tej modernizacji, magistrat ogłosił przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.
Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie kilka odcinków dróg gminnych
Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie następujące odcinki dróg: ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. Mickiewicza w kierunku drogi osiedlowej Al. Jana Pawła II – ok. 0,52 km, droga osiedlowa Al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego (rondo przy sklepie Lidl) do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego (w rejonie budynku Poniatowskiego 39) wraz z odcinkiem łączącym drogę osiedlową z Al. Jana Pawła II w rejonie KFC – ok. 1,43 km, ul. Partyzantów – ok. 0,3 km, ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. Przestrzenną do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – ok. 0,28 km
W style art déco i z dużą ilością miejsc postojowym
Drogi przed hotelem „Hutnik” mają nawiązywać do oryginalnych założeń miasta modernistycznego, z zachowaniem charakteru i stylistyki, mającej swoje korzenie w art déco i modernizmie. Podobny styl ma się pojawić na skrzyżowania ul. Wyszyńskiego, ul. Narutowicza i ul. Partyzantów.
Miasto oczekuje od wykonawcy PFU utworzenia jak największej ilości miejsc postojowych, wykonania wyniesionych przejść dla pieszych oraz zaprojektowania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, między innymi elementów oświetleniowych i ostrzegawczych w rejonach przejść dla pieszych. PFU ma zawierać również kwestię przebudowy drogi i terenów przyległych w zakresie niezbędnym do poprawy dostępności tych obszarów dla osób z niepełnosprawnościami.
W zakresie zieleni miasto oczekuje pozostawienia maksymalnie dużej ilości istniejących drzew. W przypadku konieczności usunięcia drzew, wykonawca ma wskazać tereny w celu lokalizacji nasadzeń kompensacyjnych. W programie funkcjonalno-użytkowym mają zostać uwzględnione także niezbędne kwestie dotyczące branż sanitarnej, elektroenergetycznej czy teletechnicznej.