Huta Stalowa Wola przekazała 19 egzemplarzy Uniwersalnej Maszyny Inżynieryjnej UMI 9.50 do 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. To nowoczesne, niskoemisyjne i wielofunkcyjne koparko-ładowarki, dostosowane do potrzeb Sił Zbrojnych RP.
Dostawa UMI 9.50 realizowana była na podstawie umowy zawartej 1 czerwca 2021 r. pomiędzy HSW S.A. i 1 RBLog w Wałczu.
Huta Stalowa Wola znana jest przede wszystkim z produkcji sprzętu artyleryjskiego. Z powodzeniem realizuje jednak również dostawy maszyn inżynieryjnych.
Huta Stalowa Wola wyposaża różne rodzaje wojsk
I nie chodzi tylko o wspomniane już Uniwersalne Maszyny Inżynieryjne UMI 9.50. Obecnie realizowane są również dostawy Spycharko-Ładowarek SŁ-34C. Zgodnie z umową zawartą 11 lipca 2019 r. pomiędzy HSW a Inspektoratem Uzbrojenia MON, do końca 2021 r. Siły Zbrojne RP mają otrzymać 8 egzemplarzy tych maszyn (3 zostały już przekazane w czerwcu).
– Huta Stalowa Wola od wielu lat wyposaża w sprzęt inżynieryjny różne rodzaje wojsk. Wspieramy w ten sposób potrzeby tych jednostek, które są odpowiedzialne za techniczne przygotowania i koordynację prac w terenie, na poligonach czy choćby w sytuacjach nadzwyczajnych. Dzisiejsze maszyny to nowoczesny i funkcjonalny sprzęt inżynieryjno-budowalny, który spełnia wszystkie konieczne funkcje i zadania stawiane przed wojskami i pododdziałami inżynieryjnymi – mówi Bartłomiej Zając, prezes Huty Stalowa Wola S.A.
Jak informuje Huta Stalowa Wola, dostarczane maszyny są oczekiwane przez pododdziały inżynieryjne różnych rodzajów wojsk, gdyż podnoszą ich możliwości wykonywania zadań wsparcia i zabezpieczenia inżynieryjnego.
Przekazywane maszyny wykorzystywane będą do prowadzenia rozbudowy fortyfikacyjnej terenu w ramach szkoleń poligonowych, do prac drogowo-mostowych oraz wykonywania zadań wsparcia inżynieryjnego, również na korzyść innych służb i społeczeństwa w ramach reagowania kryzysowego.
Transportery i systemy minowania narzutowego
HSW S.A. prowadzi intensywne działania na rzecz opracowania jak najlepszej oferty zabezpieczającej potrzeby Sił Zbrojnych RP w sprzęt inżynieryjny. Przede wszystkim chodzi o unowocześnione maszyny do prac ziemnych oraz wersje gąsienicowych inżynieryjnych transporterów, systemów minowania narzutowego.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: