42-letni mieszkaniec Tarnobrzega, skazany na 4 lata za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, przestępstwa narkotykowe oraz oszustwo, przez 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 11 sierpnia policjanci zatrzymali go w domku letniskowym na terenie powiatu krośnieńskiego.
Poszukiwania 42-letniego mieszkańca Tarnobrzega prowadzili policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Europejski Nakaz Aresztowania
Mężczyzna był poszukiwany od 2012 roku. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał za nim list gończy. Mężczyzna został skazany na 4 lata pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, przestępstwa narkotykowe oraz oszustwo, nie trafił wtedy do aresztu. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania.
– Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że 42-latek przebywa poza granicami naszego kraju, najprawdopodobniej na terenie Francji. W związku z tym, policjanci z komendy wojewódzkiej w tej sprawie współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Policjanci przez lata szczegółowo sprawdzali wszystkie sygnały, które mogły przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego.
Z domku letniskowego do zakładu karnego
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w środę na terenie powiatu krośnieńskiego. Przebywał w domku letniskowym, do Polski przyjechał na wakacje – informuje podkarpacka policja.
42-latek nie krył zaskoczenia wizytą policjantów. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 4 lat pozbawienia wolności.