Gmina Stalowa Wola ogłosiła przetarg na budowę hospicjum wraz z poradnią medycyny paliatywnej. Przetarg ogłoszono w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekt stanie przy ulicy Kwiatkowskiego w sąsiedztwie ambulatorium. Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało 15 milionową dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
. Maksymalna powierzchnia zabudowy projektowanego budynku to 2900 metrów kw. Ilość kondygnacji: część główna – 1 kondygnacja nadziemna (z możliwością nadbudowy 1 kondygnacji) oraz 1 kondygnacja podziemna, skrzydła budynku – 1 kondygnacja nadziemna. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu w tym parking na nie mniej niż 55 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych, drogi wewnętrzne oraz zieleń.
Hospicjum i poradnia medycyny paliatywnej
W ramach zadania powstanie placówka na 30 łóżek z możliwością rozbudowy. Każdy z projektowanych pokoi będzie miał osobną łazienkę. W obiekcie znajdą się też m.in. pomieszczenia dla rodzin pensjonariuszy, stołówka, jadalnia, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne. Nie zabraknie także kaplicy. – W ramach tego projektu będzie wybudowana przychodnia poradni medycyny paliatywnej, która będzie się znajdowała od frontu, od ulicy Kwiatkowskiego. W ramach tej poradni będą trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rehabilitacyjny, cała infrastruktura recepcji oraz holu. Poradnia będzie otwarta dla wszystkich, będzie miała charakter poradni publicznej, powszechnej. W tym budynku będzie również siedziba hospicjum domowego, tak aby była tam wypożyczalnia sprzętu specjalistycznego, rehabilitacyjnego. To również będzie przestrzeń edukacyjna skierowana dla wolontariatu, dla osób, które chciałyby włączyć się w pomoc osobom nieuleczalnie chorych, również pod względem szkoleń, warsztatów – mówił na jednej z sesji prezydent Lucjusz Nadbereżny.
W formule „zaprojektuj i wybuduj”
Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Etap I to opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę z wielobranżowym projektem budowlanym – w terminie 120 dni o dnia podpisania umowy, wykonanie dokumentacji wykonawczej oraz projektu technicznego – w terminie 150 dni od dnia podpisania umowy oraz uzyskanie pozwolenia na budowę – w terminie 180 dni od dnia podpisania umowy. Etap II to wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną dokumentację projektową wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej w terminie 24 miesięcy od podpisania umowy.
Oferty w przetargu można składać do 23 sierpnia.