Metalowe kosze w kształcie serca pojawiły się na terenie Stalowej Woli. Można do nich wrzucać plastikowe nakrętki. Celem inicjatywy jest pomoc charytatywna.
Ustawienie w Stalowej Woli metalowych koszy to odpowiedź na sygnały stalowowolan, którzy podobne rozwiązanie widzieli już w innych polskich miastach. Kosze o wartości 10 tys. złotych zamówione zostały we wrześniu bieżącego roku.
– Nasze serce jest wyjątkowo piękne. Ma bardzo ładny wzór, w który idealnie wpisuje się herb miasta – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Akcja w myśl, której do metalowych pojemników można wrzucać plastikowe nakrętki, zainicjonowana została pod hasłem „Stalowa Wola pomocnych serc”. W jej realizację zaangażował się również Miejski Zakład Komunalny.
– Bardzo się cieszę, że Miejski Zakład Komunalny może uczestniczyć w tak szczytnym celu. Do każdej tony zebranych zakrętek MZK będzie dopłacać 700 zł, to jest mniej więcej tyle ile się otrzymuje ze sprzedaży tony nakrętek – mówi Radosław Sagatowski, prezes MZK w Stalowej Woli.
Akcję będzie można wspierać przez cały rok a osoby potrzebujące pomocy, które będą mogły uzyskać wsparcie w ramach zbiórki nakrętek, mogą się zgłaszać do Urzędu Miasta i Miejskiego Zakładu Komunalnego.
– Nich to będzie również dodatkowa motywacja, że tutaj w Stalowej Woli te zebrane nakrętki mają podwójną moc. Zależnie od potrzeb będziemy decydować o wsparciu. My postaramy się aby tych serc stanęło na tyle dużo, żeby były jak najbardziej dostępne i żebyśmy wspólnie mogli pomagać – mówi prezydent.
Podobną akcję zbierania plastikowych nakrętek na terenie miasta zainicjowali stalowowolscy radni.
Początkiem stycznia 2021 roku przy budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Szansa” mieszczącym się przy ulicy Stefana Czarnieckiego 1 w Stalowej Woli stanie pojemnik na nakrętki ufundowany przez radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego – Renatę Butryn, Dariusza Przytułę i Damiana Marczaka. Pojemnik w kształcie serca radni zakupili ze swoich diet. Pojemnik będzie stał przy furtce prowadzącej do budynku WTZ, dzięki czemu pracownicy warsztatu będą mogli sprawować nad nim pieczę i zajmować się jego opróżnianiem, przekazywaniem zawartości oraz pozyskiwaniem środków na konkretne cele.