9 Comments

 1. 1

  pogoria

  Wszyscy członkowie Grupy MoCarta zużyli już łącznie 384.400 km strun. Równa się to średniej odległości księżyca od Ziemi 🙂

  Reply
 2. 2

  Paulina

  A czy wiecie, że Grupa Mocarta ma pewne wymagania odnośnie organizacji ich występu? Panowie życzą sobie 6 darmowych biletów, hotel w odległości maksymalnie 3 km od miejsca występu-najlepiej czterogwiazdkowy. Zdjęcia można im robić tylko przez pierwsze dziesięć minut występu (za ich wcześniejszą zgodą).

  Reply
 3. 3

  Kasia

  Pomysłodawcą nazwy Grupy MoCarta był Edward Mikołajczyk, redaktor programu w telewizji Canal +, ponieważ pierwszym opracowanym przez kwaretet utworem było Eine kleine Nachtmusik Mozarta.

  Reply
 4. 4

  Wioleta

  Początkowo do kwartetu smyczkowego należał również tragicznie zmarły wiolonczelista Artur Renion. To do niego należą słowa o zespole:,, Jesteśmy na przekór dostojnie powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków…..,, „Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi”… Można powiedzieć, że stąd wzięły się ich aspiracje kabaretowe.

  Reply
 5. 5

  Andrzej

  Jeden z członków Grupy MoCarta – skrzypek Filip Jaślar został kiedyś podczas jazdy samochodem zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze widząc instrumenty w samochodzie zapytali go, czy jestem muzykiem. Gdy artysta to potwierdził policjanci zapytali go gdzie gra? – W kwartecie smyczkowym – padła odpowiedź. – Ale występowałem również kiedyś w telewizji. Po chwili zastanowienia jeden z policjantów wziął od niego dowód osobisty i zapytał: ,,MoCart… Musi pan należeć do tej grupy, co jak gracie, to wstajecie!” „

  Reply
 6. 6

  Anna

  Grupa MoCarta „wykorzystała” podczas swoich występów swoje dzieci, z których jak sami żartobliwie określili, można stworzyć reprezentację narodową na Mundial – trzeba tylko obsadzić na pozycjach. Teksty do piosenek napisał Artur Andrus.

  Reply
 7. 7

  Katarzyna

  Pan Bolesław Błaszczyk chciały aby Grupa Mocarta wystąpiła dla Woody’ego Allena, natomiast Filip Jaślar pragnie wystąpić na ceremonii rozdania Oscarów.
  Panowie marzenia są po to aby się spełniały – życzę i Wam by wszystko poszło po Waszej myśli.

  Reply
 8. 8

  Malgorzata

  Poniewaz Filip Jaslar jako chlopiec i w zwiazku z praca swojego ojca (kabaret Tey),czesto przebywal za kulisami poznanskiego teatru, gdzie przy nadazajacej sie okazji bylo mu dane mowic do sp. Zbigniewa Wodeckiego wujku. Po latach bedac czlonkiem zespolu Mo Carta wraz z wspoltowarzyszami kwartetu, pracujac z Panem Zbyszkiem mieli przejsc na „Ty”. Kolejno przedstawiali sie sobie i kiedy przyszla kolej na Filipa Jaslara, Pan Zbyszek powiedzial „A Ty mi mow wujku”.

  Reply
 9. 9

  Karolina Gryn

  Miło nam poinformować, że bilety na koncert Grupy MoCarta zdobyli: Pani Małgorzata i Pan Andrzej!

  Wejściówki są do odbioru w redakcji Sztafety (ul.1 Sierpnia 12,budynek Metalowca, piętro 6 ).

  Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2014 Wydawnictwo Sztafeta sp. zoo | Wykonanie Sztafeta